🎓 Finanse i Rachunkowość (Accounting and Finance), SSW, ✅
degree_image

Finanse i Rachunkowość

Sopocka Szkoła Wyższa (SSW)

 • Location Sopot, Poland
 • Type of Degree Bachelor
 • Start Date No info
 • Duration No info
 • Application Deadline No info
 • Language Polski
 • Attendance On Campus
 • Dedication Full-time
 • Pace Instructor-paced
 • Tuition fees No info

Program description

Studia realizowane według standardów ACCA! Studia akredytowane przez ACCA!

Dlaczego warto?

Programy studiów SSW są akredytowane przez ACCA czyli największą, najbardziej prestiżową i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości.

Księgowy to zawód z tradycjami i mocną pozycją w przedsiębiorstwie, natomiast controller to zawód stosunkowo nowy, z przyszłością. Stanowiska księgowego i controllera istnieją we wszystkich przedsiębiorstwach. W Unii Europejskiej specjaliści z tego zakresu są szczególnie poszukiwani, gdyż łączą tradycyjną wiedzę księgowego, doradcy podatkowego oraz analityka finansowego. Opracowując plany działalności przedsiębiorstwa tworzą wizję jego przyszłości.

Dynamiczny rozwój wysoko wyspecjalizowanych procesów związanych z księgowością powoduje, że coraz bardziej istotna jest interdyscyplinarność w zawodzie księgowego.

Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Trójmiasto jest jednym z 4 głównych ośrodków SSC/BPO w Polsce (Trójmiasto, Kraków, Warszawa i Wrocław). Według ABSL, w centrach usług dla biznesu w Trójmieście pracuje koło 20 tyś. osób.

W Trójmieście scentralizowane finanse i księgowość prowadzą już od kilku lat światowe firmy czy korporacje takie jak Bayer, Sony Pictures, ThyssenKrupp, DNV, State Street czy Arla Foods.

Studenci kierunku finanse i rachunkowość poznają powszechnie używane programy księgowo – finansowe np. ERP, SAP, EXCEL.

Tylko dla studentów SSW oferuje kurs Global Business Services Qualification wart 3500 zupełnie za darmo. Zostając studentem SSW kierunku Finanse i Rachunkowość każdy ma możliwość wzięcia bezpłatnego udziału w prestiżowym 144 godzinnym kursie na poziomie menedżerskim – Global Business Services Qualification. Tylko dla studentów SSW koszt kursu to 0 zł. Rzeczywista wartość kursu to aż 3500 zł! Kurs kończy się certyfikatem.

Absolwenci SSW, dzięki podniesionym kompetencjom podczas studiów stają się konkurencyjni na rynku pracy.

SSW kładzie nacisk na naukę branżowego języka angielskiego, którego znajomość jest niezbędna przy ubieganiu się o pracę a następnie przy realizowaniu kariery w międzynarodowych firmach.

Zakrojona na szeroką skalę współpraca SSW z międzynarodowym otoczeniem biznesowym pozwala na odbycie praktyk i staży w międzynarodowych firmach i rozpoczęcie kariery zawodowej w najbardziej prestiżowych firmach w Trójmieście. Przy SSW działa Konwent Pracodawców wspierający studentów i absolwentów SSW w wejściu na rynek pracy.

Dodatkowy atut kierunku: studiując w SSW zdobywasz kwalifikacje ACCA– bardzo cenione kwalifikacje w branży finansowej.

Studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość dają możliwość zaliczenia modułów F1-F3 i po dodatkowym zaliczeniu on – line modułu etycznego (bez dodatkowych egzaminów) i uzyskania kwalifikacji ACCA –Diploma in Accounting and Business.

Association of Chartered Certified Accountants, ACCA – międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Dzięki niej będziesz mógł łatwo znaleźć pracę w kraju i za granicą i zwiększysz swoje szanse na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy.

Opinie studentów Finanse i Rachunkowość

"Jestem studentką trzeciego roku Finansów i Rachunkowości w Sopockiej Szkole Wyższej. Lata, które spędziłam na uczelni, dały mi możliwość pogłębiania swoich zainteresowań oraz nauczyły mnie jak solidnie przygotować się do przyszłej pracy. Aktywny udział w życiu uczelni daje możliwość na nowe znajomości, wiele nowych doświadczeń, Martyna Fornecka"

Specjalności

 • Rachunkowość i Controlling.
 • Zarządzanie Finansami.
 • Podatki i Doradztwo Podatkowe.
 • Kadry i Płace.


Don’t have an account? Sign up.

Wait a moment, please

Run hamsters! Run!